تاریخ : دوشنبه 30 فروردين 1395     |     کد : 12

قیمت اینترنت تا پایان اردیبهشت ۱۵ درصد ارزان می‌شود.

-

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد:«وزارت ارتباطات تصمیم دارد که قیمت اینترنت را ارزان کند. تا پایان اردیبهشت قیمت جدید اینترنت اعلام می‌شود که این کاهش قیمت بیشتر از ۱۵ درصد خواهد بود.»
 
واعظی در مورد برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ارزان شدن قیمت اینترنت مصرفی برای کاربران ایرانی گفت:«از اواخر سال ۱۳۹۴ با همکاری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کمیته‌ای برای بررسی قیمت اینترنت و راهکار کاهش آن تشکیل شده است. تمام تلاش ما این است که مکانیزی در نظر گرفته شود تا تعرفه اینترنت ارزان شود.»
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد:«اوایل اردیبهشت ماه این کمیته نتیجه بررسی و پیشنهادش را برای کاهش قیمت اینترنت اعلام خواهد کرد. پیش‌بینی می‌کنیم که نتیجه نهایی برای ارزان شدن قیمت اینترنت تا پایان اردیبهشت اعلام شود.»
 
محمود واعظی در مورد کاهش تعرفه اینترنت توضیح داد:«هنوز میزان نهایی ارزان شدن قیمت اینترنت به دست نیامده است اما قطعاً این کاهش کمتر از ۱۵ درصد نخواهد بود. پیش از این و در سال ابتدایی فعالیت دولت یازدهم قیمت اینترنت را ۲۰ درصد کاهش دادیم که برای مردم محسوس نبود.»
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد تغییر رفتار کاربران و افزایش استفاده آنها از اینترنت گفت:«تا پیش از این امکان دانلود عکس، صدا و فیلم برای کاربران کمتر بود اما هم اکنون آمار دانلود محتوای چندرسانه‌ای توسط کاربران افزایش یافته که حجم و ترافیک هر یک از این‌ها معادل چندین هزار صفحه متن محسوب می‌شود. این موضوع سبب شده کاربران فکر کنند که اینترنت گران شده اما به هیچ وجه اینطور نیست و طی دو سال قبل، اینترنت، کاهش قیمت داشته است.»
 
محود واعظی گفت:«ارزان شدن اینترنت را برای پهنای باند اینترنت و کل میزان اینترنت مصرف کاربران در نظر گرفته‌ایم تا در زمان اجرای این طرح کاربران اینترنت موبایل نیز حتماً متوجه این تغییر قیمت شوند.»
منبع: http://mehrnews.com


نوشته شده در   دوشنبه 30 فروردين 1395  ساعت  08:15   توسط   مدير سايت گروه فناوری اطلاعات دانشگاه بناب    تعداد بازدید  335
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode
 
 
 
 پا صفحه
گروه فناوری اطلاعات دانشگاه بناب
آدرس: آذربایجان شرقی-بناب-بزرگراه ولایت-جنب پلیس راه-دانشگاه بناب
شماره تماس: 041-37745000
 لینک های مفید
   سازمان فناوری اطلاعات ایران  
   وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
   شورای عالی انفورماتیک کشور 
   سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

موقعیت جغرافیایی دانشگاه بناب