تاریخ : شنبه 4 ارديبهشت 1395     |     کد : 15

کاور هوشمند مایکروسافت برای گوشی های هوشمند

-

مایکروسافت به تازگی با همکاری یکی از دانشگاه‌های معتبر اتریش، دست به ساخت کاور (کیف) هوشمندی برای گوشی‌های هوشمند زده که قابلیت‌های جالبی در کنار محافظت از گجت هوشمند به آن اضافه می‌کند. این کاور هوشمند به نوعی کاغذ الکترونیکی مجهز است که می‌تواند نقش صفحه‌نمایش دوم یا صفحه‌کلید را برای کاربر ایفا کند.

کمپانی مایکروسافت با همکاری دانشگاه University of Applied Sciences Upper Austria دست به ساخت کیف هوشمندی برای گوشی‌های هوشمند زده که مجهز به کاغذ الکترونیکی است. این کیف هوشمند علاوه بر محافظت از گجت، می‌تواند در بعضی اوقات نقش صفحه‌نمایش دوم یا حتی صفحه‌کلید را برای کاربر ایفا کند. برخی از قابلیت‌های نمونه‌ی اولیه‌ی این کاور هوشمند در ویدیویی که در ادامه می‌بینید نشان داده شده است.
کاور هوشمند مایکروسافت برای گوشی های هوشمند

این کاور که FlexCase نام دارد، مجهز بهکاغذ الکترونیکیبه ابعاد ۴ اینچ است که در موقعیت‌های مختلف کاربردهای مختلفی برای کاربر دارد. به طور مثال در حالت کتاب‌خوانی، کاور در سمت چپ گوشی باز می‌شود. در حالت لپ‌تاپی، کاور به صورت افقی و خوابیده در زیر صفحه‌نمایش قرار می‌گیرد ومی‌تواند به عنوان یک صفحه‌کلید کامل QWERTY مورد استفاده قرار گیرد. در حالتی که کاور به صورت کامل باز است و در پشت گوشی قرار دارد، می‌تواند به عنوان صفحه‌نمایش دوم گوشی عمل کند.

برخی قابلیت‌های این کاور از این قرارند: می‌توان اطلاعات و متون را از هر اپلیکیشنی روی گوشی، به این کاغذ الکترونیکی منتقل کرد. با تا کردن گوشه‌های آن می‌توان صفحات کتاب‌ها را ورق زد. در موقع مشاهده‌ی فیلم نیز می‌توان با استفاده از این قابلیت تا کردن، بر روی پخش و نمایش فیلم تغییراتی ایجاد کرد. در حالت نمایش نقشه نیز کاربر می‌تواند کاور را یک بار ببندد و با مالیدن کاور روی صفحه‌ی نمایش، نقشه را بر روی کاغذ الکترونیکی منتقل کند. بعلاوه بعد از آن با لمس گوشه‌ی کاغذ می‌توان نقشه را در حالت سه‌بعدی نیز مشاهده کرد. این کاور بر روی دوربین گوشی نیز کنترل کامل دارد و با همان خم کردن گوشه‌های آن می‌توان کنترل کاملی روی تنظیمات دوربین گوشی داشت.
کاور هوشمند مایکروسافت برای گوشی های هوشمند
 
این کاور هوشمند ماه آینده در کنفرانس ارتباطات متقابل انسان و کامپیوتر (Computer-Human Interaction conference) به طور رسمی معرفی می‌شود. به همین خاطر است که در این ویدیو کابل‌ها وسیم‌های متصل به کاور را می‌بینیم. این علائم نشان‌دهنده‌ی این است که کاور هنوز به طور کامل برای عرضه به بازار آماده نیست و مراحل ابتدایی تست و آزمایش را سپری می‌کند. البته حضور چنین لوازم جانبی هوشمندی در آینده‌ی نزدیک چندان دور از انتظار نیست. لوازمی که می‌توانند نحوه‌ی کار با گجت‌ها را دگرگون کنند.

منبع: itabnak.ir


نوشته شده در   شنبه 4 ارديبهشت 1395  ساعت  11:44   توسط   A. Esmaeelzadeh    تعداد بازدید  383
PDF چاپ چاپ بازگشت
نظرات شما :
 
Refresh
SecurityCode
 
 
 
 پا صفحه
گروه فناوری اطلاعات دانشگاه بناب
آدرس: آذربایجان شرقی-بناب-بزرگراه ولایت-جنب پلیس راه-دانشگاه بناب
شماره تماس: 041-37745000
 لینک های مفید
   سازمان فناوری اطلاعات ایران  
   وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
   شورای عالی انفورماتیک کشور 
   سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

موقعیت جغرافیایی دانشگاه بناب